Hakan Özkul Kimdir?

Hakan Özkul Kimdir ? 1 Ocak 1967 Ankara doğumludur. Gençliğinde İzmit Lisesi’nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. Eğitimini ingilizce sürdüren önlisansını tamamladıktan sonra Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Hemen ardından Tıbbi Aromatik Bitkiler mevzusunda tahsil alarak 2012 senesinde Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde ki eğitimini tamamladı.
Eğitim hayatından sonra Muhtelif Devlet ve Özel Esenlik Müesseselerinde hekim olarak çalıştı. Bu maksatla Yurtiçi ve yurt dışı birçok araştırma, konuşma ve seminerde bulunmuştur. Türkiye’deki endemik tıbbi bitkilerin tedavilerde doğru ve yaygın kullanımının geliştirilmesi için çalışmalarına devam etti. Peki yurtiçi ve yurtdışında Fitoterapi alanında uzman şahıs ve kuruluşlarla işbirliği yürüten Hakan Özkul Kimdir ? Günümüzde halen Kibarlı ve Cemre Bitkisel Ürünlerini geliştiren Akademik Kurul Üyesidir. Evli ve 4 çocuk babası olan Hakan Özkul 2019 yılında Altın Kanat Ödülleri Yılın Fitoterapisti Ödülü’ne layık görülmüştür.

Fitoterapinin tüm dünyada tedavi yöntemi olarak benimsenmesinin büyük bir sebebi var. Alışılmış tıp tedavilerine nazaran daha acısız olması ve nispeten maliyetinin daha düşük olması. Almanya’da dahi reçetelerin neredeyse %90’ı tamamen bitkisel ilaçlardan oluşmaktadır. Bir çok gelişmiş ülkede bitkisel tedavi tercih edilmektedir. Kanser, kısırlık, şeker gibi hastalıkların yanında Covid-19 gibi salgınlardan korunmak içinde fitoterapiden faydalanabiliriz. Hakan Özkul Kimdir ? sorusunun cevabını bugün bir çok televizyon kanalında doktorumuzu izleyerek öğrenebilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızda Facebook, Whatsapp gibi alternatif iletişim kanallarıda bulunmaktadır.

Doktorumuza soru sormak ve iletişime geçmek istiyorsanız iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Hakan Özkul Ödül